1. 8. 2011

Minúta po minúte: Nový gauč

streda:
Prijaté rozhodnutie, že sa vyhadzuje starý gauč, a dohodnutý Mišo K. na dovoz nového (darovaného). Mišo je známosť typu kamarátkin kamarát a vďaka mne a mojim požiadavkam na rôzne odvozy (8 korún/kilometer) si v minulosti prišiel na rôzne pekné vetešníctva.

štvrtok:
Ukazuje sa potreba vyhodiť starý gauč a asi polovicu bytu.

piatok:

22.00 Vyniesli s Keksíkom dve tašky oblečenia do Humany.
22.10 Ešte rýchlejšie a ešte neľútostnejsie ako prvú smetnú tašku pripravila druhú. Život je zmena, Keksinko!
22.20 Pripravila tretiu, ale obrovskú igelitku do Humany. Z obsahu, ktorý stojí za reč: čierna bunda, v ktorej prednom vrecku sa vozila biela Motorola, má teda tisíc rokov; fungl nové šedé rifle (z jesene, kurvafix), v ktorých úplne plávam (hurá).
22.30 Porátala ponožky, čo nemajú páru. Nechci poznať to číslo. Spárovala 3 páry, čo boli dlho od seba. Ponožkami narvala 2 šuflíky.
22.40 Do Kvetinej skrine napratala veci: zimné, malé a lesno/záhradné. Danými kategóriami označila poličky (asi mi šibe). Veľké veci sa optimisticky rozhodla neskladovať (pozri bod 22.20).
23.00 Vydaný zákaz kúpiť novú vec, pokiaľ sa nevyhodia dve staré. Absolútny zákaz kupovať: uteráky, deky, utierky, obliečky.
23.15 Našla zmluvu Dany S. na register, ktorú od nej páčim už pol roka (ale poctivo som jej riekla, že ju možno mám doma).
23.30 V spálni sa hneď inak spí.

sobota

8.05 Rozhodla sa vyhodiť tie nespárené ponožky. Mučivo sa rozhodla, žiada sa riecť.
8.30 Vyhodila čierny sveter, v ktorom hral Andrej V. postavu Smrti v našom predstavení na stužkovej.
9.10 Vytiahla nespárené ponožky zo smetnej tašky – dobre sa nimi utiera prach.
10.00 Telefonické priznanie matke, kde je ňou uštrikovaný čierny sveter, v ktorom hral Andrej V. postavu Smrti. Veľa materského smiechu.
10.10 Vydaný zákaz kupovať kahančeky. Dôvod: nález plného šuflíka rôznofarebných kahančekov. Pche!
10.30 Vyskúšaná a kriticky ohodnotená každá handra, čo sa nachádza v byte. Vynájdená nová diagnóza, pracovne nazvaná „obrátená anorexia“. To je, keď sa človek s nadváhou postaví pred zrkadlo a zdá sa mu, že je v norme.
okolo 12.00 Vynesený starý gauč. Podrobnosti po psychoterapii. Nechtíkovou masťou potretá ruka, do ktorej som sa šľahla pri vynášaní.
12.00 – 18.00 Absolútne pucovanie domácnosti.
18.10 V okolí domu detekovaný homles oblečený v mojich veciach.
18.30 Telefonát Miša K., že požičal niekomu auto a vráti ho neskôr. Ubezpečovanie Miša K., že akcia Z je naplno rozbehnutá a znesie meškanie, ale nech sa koná.
20.30 Telefonát Mišovi K. s úmyslom zistiť, aká je situácia. Nedvíha.
20.45 Telefonát Mišovi K. s úmyslom zistiť, aká je situácia. Má vypnutý telefón.
20.45 – 21.00 Zúrenie.
21.00 Domácnosť bez akéhokoľvek gauča (hodnotené záporne). Naliate vynikajúce rosé Frankovka, neskorý zber 2009.
21.10 Domácnosť bez akéhokoľvek gauča (hodnotené kladne). Je tu kopa miesta.
22.40 Keksík odchádza do svojej izby.
22:45 Tanec vo vyprázdnenej obývačke na Amy Wineheouse: Back to Black. Video visí aj na SME, lebo A. W. je po smrti. Kvôli jej spevu som si myslela, že má najmenej toľko rokov ako ja. We only say goodbye with words, I died a hundred times.
00.00 Východ mesiaca. Odhadzovanie Reflexov, kníh, storočných scenárov a diplomoviek z lôžka. Tomu hovoríš uprataná spálňa?

Nataša Holinová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára